A fődíj mellett két arany és egy ezüst fokozatú minősítéssel tértek vissza a DRHE hallgatói a 2024. június 1-jén, a Károli-egyetem pedagógiai karán rendezett IV. Kányádi Sándor Kárpát-medencei versmondó versenyről.
Az egyetemi válogató után hárman (Erős-Joó Kincső elsőéves teológia-lelkész, Tébi Anna Emese másodéves hittanár-nevelőtanár és történelem, valamint Szilágyi Erik elsőéves tanító szakos hallgatók) képviselhették a Debreceni Református Hittudományi Egyetemet a Károli Gáspár Református Egyetem Pedagógiai Kara által alapított és rendezett IV. Kányádi Sándor Kárpát-medencei versmondó és versillusztrációs versenyen.
Szilágyi Erik József ezüst, Erős-Joó Kincső és Tébi Anna Emese arany minősítést szerzett, illetve a verseny kiemelt díját szintén Tébi Anna Emesének ítélte oda a zsűri. A versenyen a magyarországi és a határon túli felsőoktatási intézmények hallgatói vehettek részt.
A szervezők a hagyományokhoz hűen két kötelező Kányádi-verset ajánlottak (az 1956-ban írt Nagyküküllő és az 1965-ös Álmodó című költeményeket), melyek közül a versenyzők egyet választottak, mellé egy szabadon választott 20. vagy 21. századi magyar költő versét adhatták elő. Tébi Anna Emese a Nagyküküllő című Kányádi-vers mellett Nemes Nagy Ágnes A szomj című költeményét adta elő, Erős-Joó Kincső szintén Nemes Nagy Ágnes-verset mondott, az Istenről címűt, Kányáditól az Álmodót választotta. Szilágyi Erik József is az Álmodó című Kányádi-költeményt mondta el, mellette pedig József Attilától a Gyermekké tettél című verset adta elő.
Mindhárom hallgató felkészítő tanára Vitéz Ferenc irodalomtanár, a magyar nyelvi és irodalmi tanszék vezetője volt.
Gratulálunk versenyezőinknek!
Nyitókép: Tébi Anna Emese, a versmondó verseny fődíjasa
Képünkön a három minősített versmondó hallgató (balról jobbra): Tébi Anna Emese, Erős-Joó Kincső és Szilágyi Erik József