Élménynapot szerveztünk a Tanítsunk Magyarországért Alapítvány egyetemi mentorprogramja keretében június 10-én a Debreceni Református Kollégiumban a Pocsaji Lorántffy Zsuzsanna Általános Iskola 6. és 7. osztályos tanulói számára az iskolai koordinátorok (Pap Andrea, Pántyáné Demjén Judit), valamint a DRHE mentorhallgatóinak részvételével.
Ezen a napon látogatott el hozzánk Gyöngyössy Zsolt, a Nemzeti Tehetség Központ (NTK) által fölkarolt Tanítsunk Magyarországért (TM) alapítványi mentorprogram területi koordinátora és munkatársa, Lakatos Melitta. A találkozó egyrészt tájékozódás, másrészt szakmai egyeztetés és tanácsadás is volt, hiszen a Debreceni Református Hittudományi Egyetem ebben a tanévben kapcsolódott be a TM-programra, az immár tíz aktív mentorral és csaknem félszáz diákkal gyarapítva az országosan több mint ezer mentor és mintegy ötezer hátrányos vagy halmozottan hátrányos helyzetű mentorált diák számát.
A diákok reggel érkeztek különbusszal Pocsajból, majd a kollégium zsibongójában átvették az NTK által küldött élménynapi ajándékokat (tornazsákot, pólót, jegyzetfüzetet – korábban már megkapták mentoraiktól a tollat, fogkefét, könyvjelzőt és kulcstartókat). A köszöntő és tájékoztató után két csoportban kollégiumi élménytúrán vettek részt.
Dr. Baráth Béla Levente rektor, egyháztörténész az iskolatörténeti kiállítás érdekességeit mutatta be a diákoknak, majd a Debreceni Református Kollégium és az Oratórium 1848/49-es szabadságharc ideje alatt betöltött szerepéről beszélt. Dr. Keczán Mariann irodalomtörténész, múzeumpedagógus a kollégiumban és az Emlékkertben vezetett ismerkedő élménytúrát. Ezt követően a Díszteremben Vitéz Kata (az Arany János Tehetséggondozó Program alapító intézményei közt szereplő Tóth Árpád Gimnázium 11. osztályos diákja) változatos darabokból összeállított zenés (gitár és ének) műsorát hallgatták meg. A kollégiumi tápintézet tükörtermében elfogyasztott ebéd után a mentorok és a mentorált diákok saját csoportjaikkal, szabad programmal töltötték a délutánt.
Egyetemünk a Tanítsunk Magyarországért kortárs mentorprogram keretében pályázott a mentori ösztöndíjakon, valamint a koordinátori, oktatói és szupervíziós juttatásokon túl az élménynap dologi és közreműködői költségeire, melyeket a Nemzeti Tehetség Központ vissza nem térítendő pályázati támogatásként ítélt meg számunkra. Mivel a jelenlegi tíz aktív mentoron kívül a TM1 elnevezésű felkészítő kurzust 14 új egyetemi hallgató teljesítette, szeptembertől várhatóan közülük is többen bekapcsolódnak a mentortevékenységbe.
Nyitókép: A DRHE rektora volt az iskolatörténeti kiállítás idegenvezetője
További fotók: A pocsaji általános iskolások a kollégiumi zsibongóban;
Megismerkedtek Gáborjáni Szabó Kálmán kollégiumtörténeti freskóival is;
Vitéz Kata zenei műsorát a díszteremben hallgatták meg a diákok