Dr. Kádár Annamária pszichológus (a kolozsvári Babes-Bolyai Tudományegyetem marosvásárhelyi óvó- és tanítóképző intézetének, valamint a DRHE Pedagógia és Pszichológia Tanszékének oktatója) Életmesék, a mese gyógyító ereje című, október 20-án az egyetem dísztermében tartott előadásával folytatódott – immár a 13. szemeszterébe lépve – a DRHE Szenior Akadémiája. A nap második előadója dr. Vitéz Ferenc, az egyetem magyar nyelvi és irodalmi tanszékének irodalomtanára volt, aki a 125 éve született Tamási Áron novelláinak „tündéri realizmusáról” tartott előadást.
Az ötven év fölötti korosztály számára meghirdetett ismeretterjesztő előadások sora október 27-én (csütörtökön) 15 órakor folytatódik: előbb dr. Pusztai Gábor, a Debreceni Egyetem Néderlandisztika Tanszékének docense Magyar-holland (egyházi és missziós) kapcsolatok, majd dr. Baráth Béla Levente egyháztörténész professzor, a DRHE rektora Michiel de Ruyter és a „gyászévtized” címmel tartja meg – a reformáció emléknapjához is kapcsolódó – előadását.
A szenior akadémiai alkalmak november 10-én újabb két előadással bővülnek: dr. Gonda László, a DRHE Missziói és Felekezettudományi Tanszékének egyetemi docense Keresztyén misszió a globalizált világban című előadásával, valamint Vitéz Ferenc A 175 éve született Mikszáth Kálmán és a 100 éve elhunyt Gárdonyi Géza irodalmi viszonya című referátumával. A szemeszter utolsó előadásnapján, november 17-én dr. Berek Sándor romológus, szociológus, a DRHE főiskolai docense A magyarországi cigányság csoportjai a néprajzi, antropológiai és a történeti kutatások tükrében, majd dr. Kustár Zoltán, a DRHE Ószövetségi Tanszékét vezető egyetemi tanára „Talányok” az Ószövetségben című előadását hallgathatják meg az érdeklődők.